FlixBus: Wszystkie informacje o autobusach i celach podróży, cenach i przystankach

FlixBus: połączenia autobusowe, przystanki i opinie użytkowników

swap
Dorośli
1
Dzieci
0
714 Firm - 2 051 227 Połączeń
Najlepsze ofertyPorównaj i zaoszczędź średnio 70 %
Najlepsze połączeniaDopasowane wyniki na całym świecie
Prosto i przejrzyścieWyszukaj jednym kliknięciem
FlixBus

Niemiecka firma FlixBus rozpoczęła swoją działalność w 2011 roku i jest obecnie jednym z największych europejskich przewoźników świadczących przejazdy długodystansowe. Przedsiębiorstwo obejmuje swoim zasięgiem 1448 punktów odbioru pasażerów, co przekłada się na 315392 połączeń autokarowych w rozkładzie jazdy.

Trasy pokonywane przez autobusy FlixBusa rozciągają się obecnie od Lizbony do Bukaresztu i od południowej Sycylii po północną Skandynawię. We wielu krajach FlixBus ma swoje filie, takie jak FlixBus Italia, FlixBus France czy FlixBus Nordics. Firma zaczynała swoją działalność jako przewoźnik międzymiastowy, a obecnie jest jednym z liderów branży przewożąc pasażerów do 1200 miejsc na terenie ponad dwudziestu państw.

W 2018 roku FlixBus ma zamiar rozpocząć działalność poza Europą, z szczególnym uwzględnieniem Stanów Zjednoczonych.


212 opinii o FlixBus

Ocena w kraju Polska
1.8
 54
5 Gwiazdek
4 Gwiazdek
3 Gwiazdek
2 Gwiazdek
1 Gwiazdka
Ocena w innych krajach
 158
5 Gwiazdek
4 Gwiazdek
3 Gwiazdek
2 Gwiazdek
1 Gwiazdka


Najnowsze opinie klientów w Polsce


, 12.02.2018   
Ta marka jest po prostu śmieszna - na stronie, nie ważne w jakim języku, ... Ta marka jest po prostu śmieszna - na stronie, nie ważne w jakim języku, mamy raptem 2/3 opcje płatności - karta debetowa (okej, nie każdy ma, ale sporo osób skorzysta); PayPal (super... ale jednak nie do końca, bo PayPalem też nie zapłacimy, gdyż należy użyć karty debetowej HAHA); na koniec pozostaje nam trzecia opcja na obcojęzycznych wersjach, która i tak nie funkcjonuje nigdzie poza Niemcami. Gdzie przelewy, PayU... COKOLWIEK. Jest to według mnie potwornie żałosne. elo.
Oferty specjalne: aktualne promocje oraz kupony od FlixBusa

Porady dla podróżnych: Skorzystaj z naszych specjalnych ofert oraz promocji. Dzieci poniżej piętnastego roku życia mogą podróżować w niższych cenach. Jeżeli chcesz zabrać ze sobą rower, to pamiętaj, że będziesz musiał za niego zapłacić 39 zł. Jedną sztukę bagażu będziesz mógł przewieźć za darmo, ale za drugą konieczne będzie zapłacenie 2 euro.

Promocje we FlixBus: Aktualne zniżki, promocje i kupony rabatowe na bilety we FlixBus


FlixBus - rozkład jazdy

Rozkład jazdy FlixBusa jest w dużej mierze zdeterminowany przez liczbę przejazdów na danej trasie. Dla przykładu, między Berlinem w Warszawą każdego dnia przejeżdża około osiemnaście autokarów. W tym samym czasie między Krakowem a Lwowem przejeżdżają cztery autobusy.

Rozkład jazdy FlixBusa jest tworzony w taki sposób, aby pasażerowie mieli jak najwięcej opcji wygodnego przejazdu. Nawet gdy między dwoma przystankami nie ma bezpośredniego połączenia, pasażerowie nadal mogą osiągnąć swój cel podróży inną drogą. Podróżując do Europy zachodniej przesiadka może nastąpić na przykład w Berlinie albo Wiedniu.Popularne połączenia

FlixBus Popularne połączenia

Do najbardziej popularnych tras, po których poruszają się autokary FlixBusa, należą te, które łączą duże miasta. Za przykład może posłużyć połączenie Wrocław-Warszawa. Pasażerowie przemieszczają się między tymi miejscami w celach turystycznych, zakupowych lub by odwiedzić znajomych oraz rodzinę.

Popularne są również połączenia z lotniskami. Osoby udające się do portów lotniczych autobusem mogą zaoszczędzić pieniądze, które musieliby przeznaczyć na taksówkę albo parking.


Najpopularniejsze połączenia krajowe

Najpopularniejsze połączenia międzykrajoweSerwis i wygoda pasażerów

Flota autokarowa FlixBusa jest dostosowana do współczesnych potrzeb podróżnych. Autobusy są wyposażone w odpowiednią liczbę gniazdek elektrycznych – czasami nawet dla każdego podwójnego siedzenia. Firma zapewnia pasażerom darmowe Wi-Fi, dzięki czemu mogą oni swobodnie korzystać z Internetu w czasie podróży. Podczas jej trwania możliwe jest kupienie przekąsek oraz napojów w rozsądnych cenach. W przypadku ewentualnych opóźnień FlixBus informuje swoich klientów z odpowiednim wyprzedzeniem o docelowym czasie przyjazdu autobusu oraz dojazdu do miejsca podróży za pośrednictwem strony internetowej.

Informacje o wyposażeniu autobusów, trasach, cenach i jakości usług firmy FlixBus

bezpłatne:
 • Wifi
 • Toalety
 • Gniazdka
 • Klimatyzacja
 • XXL Miejsce na nogi
 • Transport bagażu podręcznego
 • Transport bagażu
 • SMS-Opóżnienia
 • Zniżka do osób dużo jeżdzących
za dodatkową opłatą:
 • Napoje
 • Przekąski
 • Transport rowerów
 • Bagż specjalny (duży)FlixBus wynajem

Duże grupy mogą wynająć autokar FlixBusa. To idealna opcja dla szkół organizujących wycieczki po Europie. Pozwala ona uczniom oraz nauczycielom na swobodne podróżowanie w korzystnych warunkach cenowych.

W tym miejscu możesz zapoznać się z ofertą dla podróżujących grup: FlixBus wynajemHistoria FlixBusa

Historia FlixBusa

Firma, którą obecnie znamy pod nazwą FlixBus, została założona w 2011 roku w Monachium jako GoBus. Zmiany w tym zakresie dokonano na początku 2013 roku, kiedy to też autokary przedsiębiorstwa zaczęły cztery razy dziennie kursować na południu Niemiec.

Ze względu na wysoki popyt oraz niskie ceny FlixBus mógł rozpocząć ekspansję swoich usług tworząc nowe linie połączeń obejmujące dodatkowe przystanki. W styczniu 2015 roku firma połączyła się ze swoim największym konkurentem na niemieckim rynku - spółką MeinFernbus. Do maja 2016 roku przedsiębiorstwa działały pod nazwą „MeinFernbus FlixBus”, ale skróciły ją do „FlixBus”. Warto dodać, że firma w wielu miejscach wykorzystuje znany z autokarów MeinFernbusa zielony kolor, który symbolizuje ekologiczny aspekt podróżowania autokarem.

W ciągu następnych miesięcy i lat FlixBus stale się rozwijał wchodząc na nowe rynki i przejmując konkurencyjne firmy. W 2016 roku spółka przejęła wszystkie trasy brytyjskiego megabusa. W tym samym roku podobna operacja została przeprowadzona w Niemczech w związku ze związanym z Deutsche Post i ADAC Postbusem. Do życia powołano również spółkę FlixTrain GmbH, co jest efektem podjęcia decyzji o wejściu na rynek kolejowy przez dystrybucję biletów dla niemieckiego start-upu Locomore oraz austriackiego WESTbahn.

Obecnie FlixBus działa na terenie ponad dwudziestu europejskich państw, zatrudnia ponad 1000 pracowników, a z jego usług korzysta około 40 milionów pasażerów rocznie – liczba ta stale rośnie.

Do lata 2018 roku FlixBus chce uruchomić nowe przystanki w Europie oraz rozpocząć swoją pierwszą zamorską ekspansję do USA. Niewielki zespół pracowników już teraz rozpoczął swoją działalność w Los Angeles w Kalifornii, aby przygotować się do tego przedsięwzięciaSkontaktuj się z FlixBusem

W przypadku chęci zadania pytania albo podzielenia się wrażeniami z korzystania z usług FlixBusa warto skorzystać z formularza kontaktowego na stronie internetowej przewoźnika albo zadzwonić na numer telefonu +49 (0)30 300 137 300. Jest on dostępny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.1/6

Opinie klientów o FlixBus w Polsce

, 12.02.2018   
Ta marka jest po prostu śmieszna - na stronie, nie ważne w jakim języku, mamy raptem 2/3 opcje płatności - karta debetowa (okej, nie każdy ma, ale sporo osób skorzysta); PayPal (super... ale jednak ni ... Ta marka jest po prostu śmieszna - na stronie, nie ważne w jakim języku, mamy raptem 2/3 opcje płatności - karta debetowa (okej, nie każdy ma, ale sporo osób skorzysta); PayPal (super... ale jednak nie do końca, bo PayPalem też nie zapłacimy, gdyż należy użyć karty debetowej HAHA); na koniec pozostaje nam trzecia opcja na obcojęzycznych wersjach, która i tak nie funkcjonuje nigdzie poza Niemcami. Gdzie przelewy, PayU... COKOLWIEK. Jest to według mnie potwornie żałosne. elo.


, 02.02.2018   
Kierowca dziś rano o godzinie 6:30 rano dosyć że zajechał mi drogę to jeszcze jak mu zwróciłem uwagę to splunoł mi w twarz numer rejestracyjny autobusu to KR 5XXXX


, 01.02.2018   
Jak dla mnie rozkłady są nieczytelne i kontakt telefoniczny bardzo utrudniony


, 29.01.2018   
I wanted to travel by Flixbus from Berlin to Katowice but there was an error of payment after I bought a ticket on their website, money was taken from my account but no ticket came on my email for 15 ... I wanted to travel by Flixbus from Berlin to Katowice but there was an error of payment after I bought a ticket on their website, money was taken from my account but no ticket came on my email for 15 minutes so I took a different bus - PKS Szczecin to make shure I'll catch a train to Katowice from there. Than I took a train to Katowice and fortunatelly I have a proof that I actually took the train because flixbus had a note in their system that I was on the board of their bus, when I actually wasn't. They don't want to send me back my money eventhough I wrote them 2 hours before the bus that I had to take a different way to travel because of their system failure. I also asked them to send my money back but they said their system has a note that I was travelling on their bus and they won't refund. Lucky for me I have evidence and witnesses I wasn't but what in case I wouldn't? Their system is a total mess and they act like frauds.


, 10.01.2018   
Autobus nie przyjechał. Ciężko dodzwonić się na infolinię. Po godzinie czekania z jeszcze jedną osobą skorzystalysmy z usług innego przewoźnika


, 02.01.2018   
Autobus nie przyjechał. Czekaliśmy ponad 3 godziny w nocy. Infolinia zamknięta. Pieniędzy nie zwracają.


, 28.12.2017   
Totalna porażka !!! Odradzam. Bilet kupiony bezpośrednio z Kopenhagi do Brema. Siostra z dzieckiem zostawiona na dworcu w Hamburgu, kierowca nic nie wie... czekają na następny autobus 1.45 min. Jest p ... Totalna porażka !!! Odradzam. Bilet kupiony bezpośrednio z Kopenhagi do Brema. Siostra z dzieckiem zostawiona na dworcu w Hamburgu, kierowca nic nie wie... czekają na następny autobus 1.45 min. Jest po 22 dziecko płacze,boi się. Stoją i marzną na dworzu. Oczywiście żeby tego było mało to autobus bez toalety i bez tych wszystkich niby wygód jakie miały być. Wściekła jestem !!! Ostatni raz podróż z tymi liniami !!!


, 23.11.2017                   
Jezdzilem na trasie Modena-Florencja, Modena- Rzym,Modena-Neapol. Polecam tanio i na czas!!! WC,WIFI gniazdka do ladowania telefonu


, 14.11.2017               
Jest ok. Ostanio jeżdżę często i nie miałam rzadnych "ale". Autobus jest najczęściej na czas, przynajmniej trasa Kraków - Ostrava. Trudno jest tylko kupić bilet, bez karty kredytowej. Pozostją jedynie ... Jest ok. Ostanio jeżdżę często i nie miałam rzadnych "ale". Autobus jest najczęściej na czas, przynajmniej trasa Kraków - Ostrava. Trudno jest tylko kupić bilet, bez karty kredytowej. Pozostją jedynie punkty stacjonarne partnerów z mapki na ich stronie, ale często nieaktualne (nieistniejące już).


, 31.10.2017                   
Trasa Bolonia-Florencja-Bolonia bez zarzutu. Super aplikacja (dzięki której łatwo trafić na przystanek oraz jest się na bierząco z informacjami od przewoźnika). Będąc w Bolonii dostałam powiadomenie o ... Trasa Bolonia-Florencja-Bolonia bez zarzutu. Super aplikacja (dzięki której łatwo trafić na przystanek oraz jest się na bierząco z informacjami od przewoźnika). Będąc w Bolonii dostałam powiadomenie o 20-minutowym opóźnieniu autobusu (smsem i przez aplikację), więc nie martwiłam się czemu autobusu jeszcze nie ma.

Twój email pozostanie ukryty. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe. *


Dziękujemy za Twój komentarz, Oczekuje on teraz na zatwierdzenie.
1/6

Oceń FlixBus

Drogi Użytkowniku, Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna. Napisz opinię na temat firmy autobusowej i podziel się z innymi swoimi doświadczeniami. Opisz swoje doświadczenia w sposób sprawiedliwy i z zachowaniem zasad netetykiety.

Twój email pozostanie ukryty. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe. *


Dziękujemy za Twój komentarz, Oczekuje on teraz na zatwierdzenie.
Możesz dodać tylko jeden komentarz dziennie.