FlixBus: Wszystkie informacje o autobusach i celach podróży, cenach i przystankach

FlixBus: połączenia autobusowe, przystanki i opinie użytkowników

swap
Dorośli
1
Dzieci
0
Podróżujesz grupą?
Wypożycz autobus tutaj!
1319 Firm - 5 134 788 Połączeń
Najlepsze ofertyPorównaj i zaoszczędź średnio 70 %
Najlepsze połączeniaDopasowane wyniki na całym świecie
Prosto i przejrzyścieWyszukaj jednym kliknięciem
FlixBus

Niemiecka firma FlixBus rozpoczęła swoją działalność w 2011 roku i jest obecnie jednym z największych europejskich przewoźników świadczących przejazdy długodystansowe. Przedsiębiorstwo obejmuje swoim zasięgiem 2512 punktów odbioru pasażerów, co przekłada się na 672165 połączeń autokarowych w rozkładzie jazdy.

Trasy pokonywane przez autobusy FlixBusa rozciągają się obecnie od Lizbony do Bukaresztu i od południowej Sycylii po północną Skandynawię. We wielu krajach FlixBus ma swoje filie, takie jak FlixBus Italia, FlixBus France czy FlixBus Nordics. Firma zaczynała swoją działalność jako przewoźnik międzymiastowy, a obecnie jest jednym z liderów branży przewożąc pasażerów do 1200 miejsc na terenie ponad dwudziestu państw.

W 2018 roku FlixBus ma zamiar rozpocząć działalność poza Europą, z szczególnym uwzględnieniem Stanów Zjednoczonych.


830 opinii o FlixBus

Ocena w kraju Polska
1.5
 257
5 Gwiazdek
4 Gwiazdek
3 Gwiazdek
2 Gwiazdek
1 Gwiazdka
Ocena w innych krajach
 573
5 Gwiazdek
4 Gwiazdek
3 Gwiazdek
2 Gwiazdek
1 Gwiazdka


Najnowsze opinie klientów w Polsce


, 12.06.2019                   
Bardzo dziękuje kierowcy z linii 1351 z Włocławka do Bydgoszczy. Pan bar ... Bardzo dziękuje kierowcy z linii 1351 z Włocławka do Bydgoszczy. Pan bardzo miły i pomocny. Przejazd szybko z klimatyzacją i toaletą. POLECAM
Oferty specjalne: aktualne promocje oraz kupony od FlixBusa

Porady dla podróżnych: Skorzystaj z naszych specjalnych ofert oraz promocji. Dzieci poniżej piętnastego roku życia mogą podróżować w niższych cenach. Jeżeli chcesz zabrać ze sobą rower, to pamiętaj, że będziesz musiał za niego zapłacić 39 zł. Jedną sztukę bagażu będziesz mógł przewieźć za darmo, ale za drugą konieczne będzie zapłacenie 2 euro.

Promocje we FlixBus: Aktualne zniżki, promocje i kupony rabatowe na bilety we FlixBus


FlixBus - rozkład jazdy

Rozkład jazdy FlixBusa jest w dużej mierze zdeterminowany przez liczbę przejazdów na danej trasie. Dla przykładu, między Berlinem w Warszawą każdego dnia przejeżdża około osiemnaście autokarów. W tym samym czasie między Krakowem a Lwowem przejeżdżają cztery autobusy.

Rozkład jazdy FlixBusa jest tworzony w taki sposób, aby pasażerowie mieli jak najwięcej opcji wygodnego przejazdu. Nawet gdy między dwoma przystankami nie ma bezpośredniego połączenia, pasażerowie nadal mogą osiągnąć swój cel podróży inną drogą. Podróżując do Europy zachodniej przesiadka może nastąpić na przykład w Berlinie albo Wiedniu.Popularne połączenia

FlixBus Popularne połączenia

Do najbardziej popularnych tras, po których poruszają się autokary FlixBusa, należą te, które łączą duże miasta. Za przykład może posłużyć połączenie Wrocław-Warszawa. Pasażerowie przemieszczają się między tymi miejscami w celach turystycznych, zakupowych lub by odwiedzić znajomych oraz rodzinę.

Popularne są również połączenia z lotniskami. Osoby udające się do portów lotniczych autobusem mogą zaoszczędzić pieniądze, które musieliby przeznaczyć na taksówkę albo parking.


Najpopularniejsze połączenia krajowe

Najpopularniejsze połączenia międzykrajoweSerwis i wygoda pasażerów

Flota autokarowa FlixBusa jest dostosowana do współczesnych potrzeb podróżnych. Autobusy są wyposażone w odpowiednią liczbę gniazdek elektrycznych – czasami nawet dla każdego podwójnego siedzenia. Firma zapewnia pasażerom darmowe Wi-Fi, dzięki czemu mogą oni swobodnie korzystać z Internetu w czasie podróży. Podczas jej trwania możliwe jest kupienie przekąsek oraz napojów w rozsądnych cenach. W przypadku ewentualnych opóźnień FlixBus informuje swoich klientów z odpowiednim wyprzedzeniem o docelowym czasie przyjazdu autobusu oraz dojazdu do miejsca podróży za pośrednictwem strony internetowej.

Informacje o wyposażeniu autobusów, trasach, cenach i jakości usług firmy FlixBus

bezpłatne:
 • Wifi
 • Toalety
 • Gniazdka
 • Klimatyzacja
 • XXL Miejsce na nogi
 • Transport bagażu podręcznego
 • Transport bagażu
 • SMS-Opóżnienia
 • Zniżka do osób dużo jeżdzących
za dodatkową opłatą:
 • Napoje
 • Przekąski
 • Transport rowerów
 • Bagż specjalny (duży)FlixBus wynajem

Duże grupy mogą wynająć autokar FlixBusa. To idealna opcja dla szkół organizujących wycieczki po Europie. Pozwala ona uczniom oraz nauczycielom na swobodne podróżowanie w korzystnych warunkach cenowych.

W tym miejscu możesz zapoznać się z ofertą dla podróżujących grup: FlixBus wynajemHistoria FlixBusa

Historia FlixBusa

Firma, którą obecnie znamy pod nazwą FlixBus, została założona w 2011 roku w Monachium jako GoBus. Zmiany w tym zakresie dokonano na początku 2013 roku, kiedy to też autokary przedsiębiorstwa zaczęły cztery razy dziennie kursować na południu Niemiec.

Ze względu na wysoki popyt oraz niskie ceny FlixBus mógł rozpocząć ekspansję swoich usług tworząc nowe linie połączeń obejmujące dodatkowe przystanki. W styczniu 2015 roku firma połączyła się ze swoim największym konkurentem na niemieckim rynku - spółką MeinFernbus. Do maja 2016 roku przedsiębiorstwa działały pod nazwą „MeinFernbus FlixBus”, ale skróciły ją do „FlixBus”. Warto dodać, że firma w wielu miejscach wykorzystuje znany z autokarów MeinFernbusa zielony kolor, który symbolizuje ekologiczny aspekt podróżowania autokarem.

W ciągu następnych miesięcy i lat FlixBus stale się rozwijał wchodząc na nowe rynki i przejmując konkurencyjne firmy. W 2016 roku spółka przejęła wszystkie trasy brytyjskiego megabusa. W tym samym roku podobna operacja została przeprowadzona w Niemczech w związku ze związanym z Deutsche Post i ADAC Postbusem. Do życia powołano również spółkę FlixTrain GmbH, co jest efektem podjęcia decyzji o wejściu na rynek kolejowy przez dystrybucję biletów dla niemieckiego start-upu Locomore oraz austriackiego WESTbahn.

Obecnie FlixBus działa na terenie ponad dwudziestu europejskich państw, zatrudnia ponad 1000 pracowników, a z jego usług korzysta około 40 milionów pasażerów rocznie – liczba ta stale rośnie.

Do lata 2018 roku FlixBus chce uruchomić nowe przystanki w Europie oraz rozpocząć swoją pierwszą zamorską ekspansję do USA. Niewielki zespół pracowników już teraz rozpoczął swoją działalność w Los Angeles w Kalifornii, aby przygotować się do tego przedsięwzięciaSkontaktuj się z FlixBusem

W przypadku chęci zadania pytania albo podzielenia się wrażeniami z korzystania z usług FlixBusa warto skorzystać z formularza kontaktowego na stronie internetowej przewoźnika albo zadzwonić na numer telefonu +49 (0)30 300 137 300. Jest on dostępny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.1/26

Opinie klientów o FlixBus w Polsce

, 12.06.2019                   
Bardzo dziękuje kierowcy z linii 1351 z Włocławka do Bydgoszczy. Pan bardzo miły i pomocny. Przejazd szybko z klimatyzacją i toaletą. POLECAM


, 10.06.2019   
BEZNADZIEJNY PRZEWODNIK. 1 gwiazdka bo chyba nie można ustawić mniej. Wyrzucili nas po rezerwacji i opłaceniu biletów. Przy rezerwacji biletów jest podpis "#1 dorosły". Żadnych informacji "1 osoba=1 b ... BEZNADZIEJNY PRZEWODNIK. 1 gwiazdka bo chyba nie można ustawić mniej. Wyrzucili nas po rezerwacji i opłaceniu biletów. Przy rezerwacji biletów jest podpis "#1 dorosły". Żadnych informacji "1 osoba=1 bilet". Za to jest opcja rezerwacji większej ilości miejsc. I jeśli chce się pojechać we dwójkę, trzeba kupować osobno, bo druga osoba nie ma wykupionego ubezpieczenia. Kierowca powiedział, że gdybym jechała z małym dzieckiem to i tak by mnie nie wpuścili. Proponowalismy, że możemy podpisać coś na kartce albo załatwić przez telefon przez infolinię, nawet dopłacając, odmówili. Teraz jedziemy innym busem. Poza tym kierowca za pierwszym razem powiedział w miarę normalnie, że nie jedziemy we dwójkę, ale potem zaczął na nas się wydzierac, widocznie agresywnie, bo z pochylaniem się do przodu i mówienie jacy nie jesteśmy. Nie jego wina, że takie zasady, ale brak kultury osobistej już tak. Aha, dodam, że byl i tam spóźniony jakoś 25minut. TRAGEDIA, NIGDY WIĘCEJ.


, 30.05.2019   
Często podróżowałam z Rzeszowa do Berlina Polskim Busem, a teraz Flixbusem. Ale zrezygnuję z tego na korzyść Ryanaira, Kraków-Berlin. Podróż Flixbusem to prawdziwa 'droga przez mękę'!!! Dobre czasy ... Często podróżowałam z Rzeszowa do Berlina Polskim Busem, a teraz Flixbusem. Ale zrezygnuję z tego na korzyść Ryanaira, Kraków-Berlin. Podróż Flixbusem to prawdziwa 'droga przez mękę'!!! Dobre czasy Polskiego Busa się skończyły wraz z przejęciem przez Flixbusa. Teraz podróż do Berlina trwa znacznie dłużej bo Flixbus, staje dodatkowo w Brzegu, Opolu i Katowicach. Gdy kierowca zapowiada 4 minuty przerwy, oczywiście zamiast 4 min przerwa trwa 15, mało tego, tylko część trasy po polskiej stronie przebiega autostradą, większość to lokalne drogi...Dla kogoś podróżującego z Berlina do Rzeszowa to prawdziwa katorga! Trasa z 9 godzin wydluza sie do 12 + opóźnienienie,zwykle dobrze ponad godzinę! Najlepszym połączeniem na tej trasie pozostaje Ryanair do Krakowa, a stamtąd, przy tak sprawnej komunikacji autobusowej, łatwo dostac sie wszędzie, w czasie znacznie krótszym, a koszt jest porównywalny. Również ograniczanie czasu korzystania z wifi do dwóch godzi jest skandaliczne! Jeśli zmusza się podróżnych do siedzenia tylu godzin w autobusie, to przynajmniej trzeba im dac coś w zamian! Trzej młodzi gentlemeni z Niemiec, właściciele Flixbusa, nie tylko ignorują pasażerów ale stali się bardzo zachłanni. Do czasu, gdy pojawi się konkurencja, a taka ba pewno będzie, gdy niezadowolenie klientów zmusi ich do szukania alternatywnych środków transportu.


, 19.05.2019       
Przystanek w Zabrzu w stronę Krakowa i Warszawy jest źle oznaczony, na mapie Google i na samej stronie Flixbusa. Czekałam na autobus w wyznaczonym miejscu, a gdy zbliżała się godzina przyjazdu - zadzw ... Przystanek w Zabrzu w stronę Krakowa i Warszawy jest źle oznaczony, na mapie Google i na samej stronie Flixbusa. Czekałam na autobus w wyznaczonym miejscu, a gdy zbliżała się godzina przyjazdu - zadzwoniłam do obsługi klienta, aby upewnić się, że stoję w dobrym miejscu. Okazało się, że wspomniany przystanek jest, jak to określiła pani z obsługi klienta - "spornym". Jest źle oznaczony i stałam w nieodpowiednim miejscu. Autobus w tym czasie odjechał. Byłam jedyną osobą wsiadającą na tym przystanku - pytam się: po co podaje się Flixbusowi nr telefonu? Okazuje się, że chyba tylko dla jakichś zgód marketingowych, ale żeby zadzwonić do jedynego pasażera na "spornym", źle oznaczonym przystanku i poinformować go o tym - to już nie. Powinni tak robić do momentu właściwego oznaczenia przystanku na mapie. Przy kolejnej rozmowie z obsługą klienta, dowiedziałam się od pana, że to moja wina, bo się spóźniłam. Pewnie, spóźniłam się stojąc 15 minut przed odjazdem na przystanku, który oznaczyli na mapie na swojej stronie. Już nie skorzystam z "usług" tego przewoźnika.


, 25.04.2019   
Nie polecam jechaliśmy że Stuttgart do Szczecina były korki mieliśmy prawie 2 godz opóźnienia nie zdążyliśmy na przesiadkę w Berlinie spaliśmy na dworcu rano nie było wolnych miejsc do Szczecina więc ... Nie polecam jechaliśmy że Stuttgart do Szczecina były korki mieliśmy prawie 2 godz opóźnienia nie zdążyliśmy na przesiadkę w Berlinie spaliśmy na dworcu rano nie było wolnych miejsc do Szczecina więc kazali nam zabukowac bilety na 15 i też nie wiadomo było czy będą miejsca nikt nie chciał pomóc po przyjeździe na własną reke złożona była reklamacja odpowiedzieli że przepraszają żadnego zwrotu choć czesci za bilet nawet rekompensaty za stres itd tragedia


, 20.04.2019   
Podróż z Bielska do Wiednia. Tragedia. Jechaliśmy Fixbusem pierwszy raz (i ostatni) Zdawaliśmy sobie sprawę ze autobus jedzie z Krakowa i może nie być wolnych podwójnych miejsc i tak też było. Koniecz ... Podróż z Bielska do Wiednia. Tragedia. Jechaliśmy Fixbusem pierwszy raz (i ostatni) Zdawaliśmy sobie sprawę ze autobus jedzie z Krakowa i może nie być wolnych podwójnych miejsc i tak też było. Konieczność budzenia przypadkowych ludzi, żeby się dosiąść. Jak obok siedzi 2 obcych facetów komfort jest zerowy, Bo śpisz wyprostowany, a siedzenia w przypadku mojego wzrostu są mało ergonomiczne. Trasa z Wiednia, już na początku założyłem z żoną, że aby było wygodnie musimy siedzieć razem, przyszliśmy na dworzec 20 minut przed czasem, zajęliśmy jedne z wielu wolnych miejsc. po czym na 3 minuty do odjazdu przychodzą ludzie i mówią że mają rezerwacje na te miejsca. Brak jakiejkolwiek informacji, które miejsce jest zarezerwowane. Znów tułaczka i oddzielne siedzenie. Przystanek Bratysława i powtórka z rozrywki, moja żona musiała się przenieść powtórnie. Patologia!!!


, 01.04.2019   
Jestem czestym pasażerem Flixbusa. Nie rozumiem dlaczego choć kierowcy wiedzą że nie ma internetu we Flixbusie to na każdym przystanku informują podroznych o możliwości korzystania z wi fi. Co ciekaw ... Jestem czestym pasażerem Flixbusa. Nie rozumiem dlaczego choć kierowcy wiedzą że nie ma internetu we Flixbusie to na każdym przystanku informują podroznych o możliwości korzystania z wi fi. Co ciekawe, podczas mojej podróży 1.04.2019 ( Berlin-Rzeszow ) internet był przez chwilę, dokładnie wtedy gdy kierowca podszedł do skrzynki z ruterem i coś tam przekręcił. Potem internet znowu znikł. Oszczędności na internecie? Dalej, toaleta aż prosi się o sprzątanie!


, 27.03.2019   
Nie polecam podróżowania z tą firmą. Autobus miął nas zawieźć z Dimaro ( we Włoszech ) na lotnisko w Bergamo. Przewoźnik miał opóźnienie - ok zdarza się. Natomiast nie wiem jaka jest polityka firmy, ż ... Nie polecam podróżowania z tą firmą. Autobus miął nas zawieźć z Dimaro ( we Włoszech ) na lotnisko w Bergamo. Przewoźnik miał opóźnienie - ok zdarza się. Natomiast nie wiem jaka jest polityka firmy, że kierowca bezczelnie przejeżdża obok przystanku (który jest totalnie nieoznakowany) i nawet nie zwalnia. Biegliśmy krzycząc za autobusem, samochody na niego trąbiły, ale zero reakcji ze strony kierowcy. Po kontakcie z infolinią, Pani jedyne co może z siebie wykrztusić to to, że może nam dać 5 eur zniżki na następny autobus, ale nie ma już żadnego dzisiaj. Poza tym podobno 2 osoby wsiadły do tego autobusu. Pozostaje zatem pytanie czy nam podano złą lokalizację przystanku, czy kłamali. Po złożonej reklamacji chciano nam potrącić 65 zł od biletu - za anulację przejazdu. Ostatecznie dostaliśmy zwrot całej kwoty. Została zatem kwestia 250 eur wydanych na taksówkę żeby zdążyć na samolot. Flixbus utrzymuje, że nie jest to transport alternatywny - mimo że była to jedyna możliwość dotarcia na czas na samolot. Oczywiście zgłoszę ich do UOKIK. Nie dostałam informacji w jaki sposób do autobusu wsiedli inni pasażerowie, ani czy miałam podany błędny adres przystanku. Na maile również za każdym razem odpisuje ktoś inny, nawet jeśli wymieniamy się kilkoma mailami w ciągu godziny. Strata czasu. Z tego co widzę w internecie firma ma generalnie klienta gdzieś. Jeśli będę miała taką opcję, nigdy nie skorzystam już z ich usług.


, 01.03.2019                   
Super


, 28.02.2019                   
CZYSTO,SZYBKO,BEZPIECZNIE ,NA CZAS. TOALETY ZADBANE. TANIO TRASA BYDGOSZCZ-WARSZAWA 11,99.KIEROWCA POINFORMOWAŁ GDZIE MOŻNA SIADAĆ I BARDZO UPRZEJMY. POLECAM I ZASTANAWIAM SIĘ KTO DODAJE TE NEGATYWNE ... CZYSTO,SZYBKO,BEZPIECZNIE ,NA CZAS. TOALETY ZADBANE. TANIO TRASA BYDGOSZCZ-WARSZAWA 11,99.KIEROWCA POINFORMOWAŁ GDZIE MOŻNA SIADAĆ I BARDZO UPRZEJMY. POLECAM I ZASTANAWIAM SIĘ KTO DODAJE TE NEGATYWNE KOMENTARZE?

Twój email pozostanie ukryty. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe. *


Dziękujemy za Twój komentarz, Oczekuje on teraz na zatwierdzenie.
1/26

Oceń FlixBus

Drogi Użytkowniku, Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna. Napisz opinię na temat firmy autobusowej i podziel się z innymi swoimi doświadczeniami. Opisz swoje doświadczenia w sposób sprawiedliwy i z zachowaniem zasad netetykiety.

Twój email pozostanie ukryty. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe. *


Dziękujemy za Twój komentarz, Oczekuje on teraz na zatwierdzenie.
Możesz dodać tylko jeden komentarz dziennie.
Trusted shop
Aplikacja CheckMyBus
Darmowe pobieranie