FlixBus: Wszystkie informacje o autobusach i celach podróży, cenach i przystankach

FlixBus: połączenia autobusowe, przystanki i opinie użytkowników

swap
Dorośli
1
Dzieci
0
Podróżujesz grupą?
Wypożycz autobus tutaj!
Najlepsze ofertyZaoszczędź średnio 70 %
Z myślą o TobieOferty z całego świata
Prosto i wygodnieWyszukaj jednym kliknięciem
FlixBus Niemiecka firma FlixBus rozpoczęła swoją działalność w 2011 roku i jest obecnie jednym z największych europejskich przewoźników świadczących przejazdy długodystansowe. Przedsiębiorstwo obejmuje swoim zasięgiem 2457 punktów odbioru pasażerów, co przekłada się na 487604 połączeń autokarowych w rozkładzie jazdy. Trasy pokonywane przez autobusy FlixBusa rozciągają się obecnie od Lizbony do Bukaresztu i od południowej Sycylii po północną Skandynawię. We wielu krajach FlixBus ma swoje filie, takie jak FlixBus Italia, FlixBus France czy FlixBus Nordics. Firma zaczynała swoją działalność jako przewoźnik międzymiastowy, a obecnie jest jednym z liderów branży przewożąc pasażerów do 1200 miejsc na terenie ponad dwudziestu państw. W 2018 roku FlixBus ma zamiar rozpocząć działalność poza Europą, z szczególnym uwzględnieniem Stanów Zjednoczonych.

1316 opinii o FlixBus

Ocena w kraju Polska
1.5
344
5 Gwiazdek
4 Gwiazdek
3 Gwiazdek
2 Gwiazdek
1 Gwiazdka
Ocena w innych krajach
972
5 Gwiazdek
4 Gwiazdek
3 Gwiazdek
2 Gwiazdek
1 Gwiazdka
Najnowsze opinie klientów w Polsce

Ewelina, 14.09.2021
Odrazam korzystanie z Flixbusa - gdy autobus się zepsuje, po prostu zost ... Odrazam korzystanie z Flixbusa - gdy autobus się zepsuje, po prostu zostawiają pasażerów na pastwę losu w obcym państwie, bez żadnej pomocy! Autobus nr 1338 z 12/08/2021, trasa międzynarodowa Wrocław - Bonn: wysiadła klimatyzacja, kierowca stwierdził, że dalej nie jedzie, i na dworcu Berlin ZOB wysiadka. Dostalismy sms, że podróż się zakonczyła, i mamy sobie dalej radzić sami! Zero pomocy, niektórzy nie mówili po niemiecku ani po angielsku, upał ponad 30 stopni na dworze.! Nie podstawili nowego autobusu, mieli pasażerów głeboko gdzieś! To jest skandal, nigdy więcej z tą firma nie pojadę!

Oferty specjalne: aktualne promocje oraz kupony od FlixBusa

Porady dla podróżnych: Skorzystaj z naszych specjalnych ofert oraz promocji. Dzieci poniżej piętnastego roku życia mogą podróżować w niższych cenach. Jeżeli chcesz zabrać ze sobą rower, to pamiętaj, że będziesz musiał za niego zapłacić 39 zł. Jedną sztukę bagażu będziesz mógł przewieźć za darmo, ale za drugą konieczne będzie zapłacenie 2 euro. Promocje we FlixBus: Aktualne zniżki, promocje i kupony rabatowe na bilety we FlixBus

FlixBus - rozkład jazdy

Rozkład jazdy FlixBusa jest w dużej mierze zdeterminowany przez liczbę przejazdów na danej trasie. Dla przykładu, między Berlinem w Warszawą każdego dnia przejeżdża około osiemnaście autokarów. W tym samym czasie między Krakowem a Lwowem przejeżdżają cztery autobusy. Rozkład jazdy FlixBusa jest tworzony w taki sposób, aby pasażerowie mieli jak najwięcej opcji wygodnego przejazdu. Nawet gdy między dwoma przystankami nie ma bezpośredniego połączenia, pasażerowie nadal mogą osiągnąć swój cel podróży inną drogą. Podróżując do Europy zachodniej przesiadka może nastąpić na przykład w Berlinie albo Wiedniu.

Popularne połączenia

FlixBus Popularne połączenia Do najbardziej popularnych tras, po których poruszają się autokary FlixBusa, należą te, które łączą duże miasta. Za przykład może posłużyć połączenie Wrocław-Warszawa. Pasażerowie przemieszczają się między tymi miejscami w celach turystycznych, zakupowych lub by odwiedzić znajomych oraz rodzinę. Popularne są również połączenia z lotniskami. Osoby udające się do portów lotniczych autobusem mogą zaoszczędzić pieniądze, które musieliby przeznaczyć na taksówkę albo parking.

Najpopularniejsze połączenia krajowe

Najpopularniejsze połączenia międzykrajowe

Serwis i wygoda pasażerów

Flota autokarowa FlixBusa jest dostosowana do współczesnych potrzeb podróżnych. Autobusy są wyposażone w odpowiednią liczbę gniazdek elektrycznych – czasami nawet dla każdego podwójnego siedzenia. Firma zapewnia pasażerom darmowe Wi-Fi, dzięki czemu mogą oni swobodnie korzystać z Internetu w czasie podróży. Podczas jej trwania możliwe jest kupienie przekąsek oraz napojów w rozsądnych cenach. W przypadku ewentualnych opóźnień FlixBus informuje swoich klientów z odpowiednim wyprzedzeniem o docelowym czasie przyjazdu autobusu oraz dojazdu do miejsca podróży za pośrednictwem strony internetowej.

FlixBus wynajem

Duże grupy mogą wynająć autokar FlixBusa. To idealna opcja dla szkół organizujących wycieczki po Europie. Pozwala ona uczniom oraz nauczycielom na swobodne podróżowanie w korzystnych warunkach cenowych. W tym miejscu możesz zapoznać się z ofertą dla podróżujących grup: FlixBus wynajem

Historia FlixBusa

Historia FlixBusa Firma, którą obecnie znamy pod nazwą FlixBus, została założona w 2011 roku w Monachium jako GoBus. Zmiany w tym zakresie dokonano na początku 2013 roku, kiedy to też autokary przedsiębiorstwa zaczęły cztery razy dziennie kursować na południu Niemiec.
Ze względu na wysoki popyt oraz niskie ceny FlixBus mógł rozpocząć ekspansję swoich usług tworząc nowe linie połączeń obejmujące dodatkowe przystanki. W styczniu 2015 roku firma połączyła się ze swoim największym konkurentem na niemieckim rynku - spółką MeinFernbus. Do maja 2016 roku przedsiębiorstwa działały pod nazwą „MeinFernbus FlixBus”, ale skróciły ją do „FlixBus”. Warto dodać, że firma w wielu miejscach wykorzystuje znany z autokarów MeinFernbusa zielony kolor, który symbolizuje ekologiczny aspekt podróżowania autokarem.
W ciągu następnych miesięcy i lat FlixBus stale się rozwijał wchodząc na nowe rynki i przejmując konkurencyjne firmy. W 2016 roku spółka przejęła wszystkie trasy brytyjskiego megabusa. W tym samym roku podobna operacja została przeprowadzona w Niemczech w związku ze związanym z Deutsche Post i ADAC Postbusem. Do życia powołano również spółkę FlixTrain GmbH, co jest efektem podjęcia decyzji o wejściu na rynek kolejowy przez dystrybucję biletów dla niemieckiego start-upu Locomore oraz austriackiego WESTbahn. Obecnie FlixBus działa na terenie ponad dwudziestu europejskich państw, zatrudnia ponad 1000 pracowników, a z jego usług korzysta około 40 milionów pasażerów rocznie – liczba ta stale rośnie. Do lata 2018 roku FlixBus chce uruchomić nowe przystanki w Europie oraz rozpocząć swoją pierwszą zamorską ekspansję do USA. Niewielki zespół pracowników już teraz rozpoczął swoją działalność w Los Angeles w Kalifornii, aby przygotować się do tego przedsięwzięcia.
1/35

Opinie klientów o FlixBus w Polsce

Ewelina, 14.09.2021

Odrazam korzystanie z Flixbusa - gdy autobus się zepsuje, po prostu zostawiają pasażerów na pastwę losu w obcym państwie, bez żadnej pomocy! Autobus nr 1338 z 12/08/2021, trasa międzynarodowa Wrocław ... Odrazam korzystanie z Flixbusa - gdy autobus się zepsuje, po prostu zostawiają pasażerów na pastwę losu w obcym państwie, bez żadnej pomocy! Autobus nr 1338 z 12/08/2021, trasa międzynarodowa Wrocław - Bonn: wysiadła klimatyzacja, kierowca stwierdził, że dalej nie jedzie, i na dworcu Berlin ZOB wysiadka. Dostalismy sms, że podróż się zakonczyła, i mamy sobie dalej radzić sami! Zero pomocy, niektórzy nie mówili po niemiecku ani po angielsku, upał ponad 30 stopni na dworze.! Nie podstawili nowego autobusu, mieli pasażerów głeboko gdzieś! To jest skandal, nigdy więcej z tą firma nie pojadę!


Zuzanna, 12.09.2021

Opóźnienie połączenia (z przesiadką) w ramach wykupionego biletu ponad 1 godzinę i 25 minut! Przy odległości mniejszej niż 100 km w Polsce. FlixBus który miał czekać odjechał i pracownicy tej nieszczę ... Opóźnienie połączenia (z przesiadką) w ramach wykupionego biletu ponad 1 godzinę i 25 minut! Przy odległości mniejszej niż 100 km w Polsce. FlixBus który miał czekać odjechał i pracownicy tej nieszczęsnej firmy kazali szukać dalszego połączenia na własną rękę. Ruskie standardy.


Wanda, 05.09.2021

Nie kompetentni w dn. 03.09.2021 z Krynicy Zdrój wyjechaliśmy z 70 minutowym opóźnieniem, a do Krakowa dojechaliśmy z z półtoragodzinnym opóźnieniem połączenie ,którym miała jechać dalej odjechał g ... Nie kompetentni w dn. 03.09.2021 z Krynicy Zdrój wyjechaliśmy z 70 minutowym opóźnieniem, a do Krakowa dojechaliśmy z z półtoragodzinnym opóźnieniem połączenie ,którym miała jechać dalej odjechał groziło mi czekanie do jutra cudem załapaliśmy się z mężem na pociąg nad mienie ,że jesteśmy inwalidami i specjalnie wybraliśmy połączenie autobusami bo jest wygodniejsze dla nas przesiadanie a kto mi teraz zwróci za nie wykorzystane bilety czy za dodatkowy koszt biletów kolejowych . A wszystko dlatego ,że nie podmienia się kierowców . nie polecam wręcz przestrzegam .


Jola, 03.09.2021

Trasa Białystok-Warszawa , wszystko ok. Czysto i jakiś mega duży autobus ,miejsca na nogi mnóstwo:D


Piotr Meyer, 01.09.2021

Firma krzak! Wczoraj zostawiłem plecak w ich autokarze po 15minutach podeszłam na dyspizytornie prosząc o numer do kierowcy i czarna magia nikt nic nie wie nikt nie ma numeru również Pani z centrali F ... Firma krzak! Wczoraj zostawiłem plecak w ich autokarze po 15minutach podeszłam na dyspizytornie prosząc o numer do kierowcy i czarna magia nikt nic nie wie nikt nie ma numeru również Pani z centrali Flix busa...wypelnilem formularz online i dostałem odpowiedź automatyczną by czekać 14 dni to może się plecak znajdzie i poza tym zero kontaktu i zainteresowania! A wystarczyło zdać numer do kierowcy A sam bym to odebrał. Tak więc poległem na nie małe pieniądze...!


Michał, 17.08.2021

Dramat. 1h 40min opóźnienia Zakopane-Kraków . Arogancka odpowiedźna reklamację: "Zaleca się więc, aby w przyszłości planować przesiadki lub prywatne spotkania z uwzględnieniem możliwych w transporcie ... Dramat. 1h 40min opóźnienia Zakopane-Kraków . Arogancka odpowiedźna reklamację: "Zaleca się więc, aby w przyszłości planować przesiadki lub prywatne spotkania z uwzględnieniem możliwych w transporcie opóźnień.


Katarzyna, 15.08.2021

Brak kontaktu w razie problemów z przejazdem w weekend


Oliwia, 15.08.2021

15.08.21 - Łeba godz.11:35 Kierunek Gdańsk, Warszawa Deszcz leje, Pani kierowca siedzi sobie w autobusie i nie raczy nawet otworzyć drzwi. Wszyscy stoją i mokną, wreszcie kilka minut przed wyjazdem j ... 15.08.21 - Łeba godz.11:35 Kierunek Gdańsk, Warszawa Deszcz leje, Pani kierowca siedzi sobie w autobusie i nie raczy nawet otworzyć drzwi. Wszyscy stoją i mokną, wreszcie kilka minut przed wyjazdem je otwiera... Przy sprawdzaniu biletów niepotrzebne komentarze co do męża z za granicy- że znajdzie sobie bilet bez problemu bo tylko jedno imię i nazwisko jest takie dziwne. Dziwne? W jakim wieku żyjemy? Bardzo nieprofesjonalne. Na jakiekolwiek pytania odchodzi bez odpowiedzi, ignoruje innych. Jak ktoś taki może być kierowcą? Wstyd


Wojtek, 13.08.2021

Godzinne opóźnienia, dziadostwo.


Anna, 11.08.2021

Przestrzegam wszystkich. Zwlaszcza gdy podrozujecie z malymi dziecmi. Firma jest tragiczna, stalysmy na przystanku 2 godziny w deszczu bo napisali wiadomosc ze autobus w kazdej chwili moze podjechac. ... Przestrzegam wszystkich. Zwlaszcza gdy podrozujecie z malymi dziecmi. Firma jest tragiczna, stalysmy na przystanku 2 godziny w deszczu bo napisali wiadomosc ze autobus w kazdej chwili moze podjechac. w koncu pojechalam pociagiem ale pieniedzy nie zwrocili. koszmar i zlodziejstwo

CheckMyBus-Team, 12.08.2021
Drogi Anna, Dziękujemy za przesłaną wiadomość i informujemy, że jest nam przykro z powodu zaistniałem sytuacji. Należy pamiętać, że CheckMyBus jest portalem porównującym ceny międzymiastowych autobusó ... Drogi Anna, Dziękujemy za przesłaną wiadomość i informujemy, że jest nam przykro z powodu zaistniałem sytuacji. Należy pamiętać, że CheckMyBus jest portalem porównującym ceny międzymiastowych autobusów i nie sprzedaje biletów ani nie obsługuje autobusów. Aby otrzymać zwrot pieniędzy lub rekompensatę, musisz skontaktować się bezpośrednio z FlixBus. Z poważaniem, Twój zespół wsparcia CheckMyBus

Twój email pozostanie ukryty. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe. *

Dziękujemy za Twój komentarz, Oczekuje on teraz na zatwierdzenie.
1/35

Oceń FlixBus

Drogi Użytkowniku, Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna. Napisz opinię na temat firmy autobusowej i podziel się z innymi swoimi doświadczeniami. Opisz swoje doświadczenia w sposób sprawiedliwy i z zachowaniem zasad netetykiety.

Twój email pozostanie ukryty. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe. *


Dziękujemy za Twój komentarz, Oczekuje on teraz na zatwierdzenie.
Możesz dodać tylko jeden komentarz dziennie.
Trusted shop
Aplikacja CheckMyBus
Darmowe pobieranie
Idź do sklepu
GPDR CheckMyBus shield

Szanujemy Twoja prywatnosc!

W celu zaprezentowania najlepszych ofert na przejazdy autobusowe, zbieramy pewne informacje na temat tego, jak korzystasz z CheckMyBus. Zapamietujemy anonimowe szczególy aby ulepszyc nasze uslugi i dostarczyc Ci spersonalizowane doswiadczenie z serwisu.