FlixBus: Wszystkie informacje o autobusach i celach podróży, cenach i przystankach

FlixBus: połączenia autobusowe, przystanki i opinie użytkowników

swap
Dorośli
1
Dzieci
0
1027 Firm - 3 897 980 Połączeń
Najlepsze ofertyPorównaj i zaoszczędź średnio 70 %
Najlepsze połączeniaDopasowane wyniki na całym świecie
Prosto i przejrzyścieWyszukaj jednym kliknięciem
FlixBus

Niemiecka firma FlixBus rozpoczęła swoją działalność w 2011 roku i jest obecnie jednym z największych europejskich przewoźników świadczących przejazdy długodystansowe. Przedsiębiorstwo obejmuje swoim zasięgiem 2204 punktów odbioru pasażerów, co przekłada się na 546383 połączeń autokarowych w rozkładzie jazdy.

Trasy pokonywane przez autobusy FlixBusa rozciągają się obecnie od Lizbony do Bukaresztu i od południowej Sycylii po północną Skandynawię. We wielu krajach FlixBus ma swoje filie, takie jak FlixBus Italia, FlixBus France czy FlixBus Nordics. Firma zaczynała swoją działalność jako przewoźnik międzymiastowy, a obecnie jest jednym z liderów branży przewożąc pasażerów do 1200 miejsc na terenie ponad dwudziestu państw.

W 2018 roku FlixBus ma zamiar rozpocząć działalność poza Europą, z szczególnym uwzględnieniem Stanów Zjednoczonych.


717 opinii o FlixBus

Ocena w kraju Polska
1.4
 243
5 Gwiazdek
4 Gwiazdek
3 Gwiazdek
2 Gwiazdek
1 Gwiazdka
Ocena w innych krajach
 474
5 Gwiazdek
4 Gwiazdek
3 Gwiazdek
2 Gwiazdek
1 Gwiazdka


Najnowsze opinie klientów w Polsce


, 19.02.2019   
Byłam w Puławach na przystanku 25 min. przed planowym odjazdem Flix -bus ... Byłam w Puławach na przystanku 25 min. przed planowym odjazdem Flix -busa do Krakowa.Był wtedy dość silny wiatr więc schroniłam się do cukierni oddalonej o 10 m od przystanku i obserwowałam przyjeżdżające autobusy z okna, kiedy pozostało 5min. do odjazdu postanowiłam wyjść i oczekiwać na przystanku, autobus nie nadjeżdżał, kiedy było10 min. po czasie zadzwoniłam na informację,otrzymałam odpowiedź ,żebym zadzwoniła za 5min.,jeżeli autobus nie przyjedzie.Po moim kolejnym tel.pani w informacji w końcu zadzwoniła do kierowcy i okazało się ,że autobus jest już w Zwoleniu.Po analizie mojego czasu oczekiwania okazało się , że autobus był i nie był opisany jako Flix tylko Bp-tour,zupełnie w innych barwach i nie miał z boku opisu ,że ma kurs do Krakowa.Opis trasy znajdował się z przodu,co było nie widoczne z okien cukierni,a co najważniejsze odjechał co najmniej 5min.przed czasem,bo od 8;50 oczekiwałam już na przystanku.Chciałam pojechać następnym ,ale w informacji udzielono mi ,że nie mogę bo mój bilet jest nie ważny.Chcę nadmienić ,ze cała sytuacja miała miejsce w czwartek 14 .02.2019 i następny kurs nie był przepełniony ,wręcz przeciwnie.Chcę też zwrócić uwagę ,że często jeżdżę z Flix -busem tą trasą i podobna sytuacja nigdy nie miała miejsca, jeżeli Flix-bus we właściwy sposób załatwi tą sprawę podzielę się tym na forach internetowych..
Oferty specjalne: aktualne promocje oraz kupony od FlixBusa

Porady dla podróżnych: Skorzystaj z naszych specjalnych ofert oraz promocji. Dzieci poniżej piętnastego roku życia mogą podróżować w niższych cenach. Jeżeli chcesz zabrać ze sobą rower, to pamiętaj, że będziesz musiał za niego zapłacić 39 zł. Jedną sztukę bagażu będziesz mógł przewieźć za darmo, ale za drugą konieczne będzie zapłacenie 2 euro.

Promocje we FlixBus: Aktualne zniżki, promocje i kupony rabatowe na bilety we FlixBus


FlixBus - rozkład jazdy

Rozkład jazdy FlixBusa jest w dużej mierze zdeterminowany przez liczbę przejazdów na danej trasie. Dla przykładu, między Berlinem w Warszawą każdego dnia przejeżdża około osiemnaście autokarów. W tym samym czasie między Krakowem a Lwowem przejeżdżają cztery autobusy.

Rozkład jazdy FlixBusa jest tworzony w taki sposób, aby pasażerowie mieli jak najwięcej opcji wygodnego przejazdu. Nawet gdy między dwoma przystankami nie ma bezpośredniego połączenia, pasażerowie nadal mogą osiągnąć swój cel podróży inną drogą. Podróżując do Europy zachodniej przesiadka może nastąpić na przykład w Berlinie albo Wiedniu.Popularne połączenia

FlixBus Popularne połączenia

Do najbardziej popularnych tras, po których poruszają się autokary FlixBusa, należą te, które łączą duże miasta. Za przykład może posłużyć połączenie Wrocław-Warszawa. Pasażerowie przemieszczają się między tymi miejscami w celach turystycznych, zakupowych lub by odwiedzić znajomych oraz rodzinę.

Popularne są również połączenia z lotniskami. Osoby udające się do portów lotniczych autobusem mogą zaoszczędzić pieniądze, które musieliby przeznaczyć na taksówkę albo parking.


Najpopularniejsze połączenia krajowe

Najpopularniejsze połączenia międzykrajoweSerwis i wygoda pasażerów

Flota autokarowa FlixBusa jest dostosowana do współczesnych potrzeb podróżnych. Autobusy są wyposażone w odpowiednią liczbę gniazdek elektrycznych – czasami nawet dla każdego podwójnego siedzenia. Firma zapewnia pasażerom darmowe Wi-Fi, dzięki czemu mogą oni swobodnie korzystać z Internetu w czasie podróży. Podczas jej trwania możliwe jest kupienie przekąsek oraz napojów w rozsądnych cenach. W przypadku ewentualnych opóźnień FlixBus informuje swoich klientów z odpowiednim wyprzedzeniem o docelowym czasie przyjazdu autobusu oraz dojazdu do miejsca podróży za pośrednictwem strony internetowej.

Informacje o wyposażeniu autobusów, trasach, cenach i jakości usług firmy FlixBus

bezpłatne:
 • Wifi
 • Toalety
 • Gniazdka
 • Klimatyzacja
 • XXL Miejsce na nogi
 • Transport bagażu podręcznego
 • Transport bagażu
 • SMS-Opóżnienia
 • Zniżka do osób dużo jeżdzących
za dodatkową opłatą:
 • Napoje
 • Przekąski
 • Transport rowerów
 • Bagż specjalny (duży)FlixBus wynajem

Duże grupy mogą wynająć autokar FlixBusa. To idealna opcja dla szkół organizujących wycieczki po Europie. Pozwala ona uczniom oraz nauczycielom na swobodne podróżowanie w korzystnych warunkach cenowych.

W tym miejscu możesz zapoznać się z ofertą dla podróżujących grup: FlixBus wynajemHistoria FlixBusa

Historia FlixBusa

Firma, którą obecnie znamy pod nazwą FlixBus, została założona w 2011 roku w Monachium jako GoBus. Zmiany w tym zakresie dokonano na początku 2013 roku, kiedy to też autokary przedsiębiorstwa zaczęły cztery razy dziennie kursować na południu Niemiec.

Ze względu na wysoki popyt oraz niskie ceny FlixBus mógł rozpocząć ekspansję swoich usług tworząc nowe linie połączeń obejmujące dodatkowe przystanki. W styczniu 2015 roku firma połączyła się ze swoim największym konkurentem na niemieckim rynku - spółką MeinFernbus. Do maja 2016 roku przedsiębiorstwa działały pod nazwą „MeinFernbus FlixBus”, ale skróciły ją do „FlixBus”. Warto dodać, że firma w wielu miejscach wykorzystuje znany z autokarów MeinFernbusa zielony kolor, który symbolizuje ekologiczny aspekt podróżowania autokarem.

W ciągu następnych miesięcy i lat FlixBus stale się rozwijał wchodząc na nowe rynki i przejmując konkurencyjne firmy. W 2016 roku spółka przejęła wszystkie trasy brytyjskiego megabusa. W tym samym roku podobna operacja została przeprowadzona w Niemczech w związku ze związanym z Deutsche Post i ADAC Postbusem. Do życia powołano również spółkę FlixTrain GmbH, co jest efektem podjęcia decyzji o wejściu na rynek kolejowy przez dystrybucję biletów dla niemieckiego start-upu Locomore oraz austriackiego WESTbahn.

Obecnie FlixBus działa na terenie ponad dwudziestu europejskich państw, zatrudnia ponad 1000 pracowników, a z jego usług korzysta około 40 milionów pasażerów rocznie – liczba ta stale rośnie.

Do lata 2018 roku FlixBus chce uruchomić nowe przystanki w Europie oraz rozpocząć swoją pierwszą zamorską ekspansję do USA. Niewielki zespół pracowników już teraz rozpoczął swoją działalność w Los Angeles w Kalifornii, aby przygotować się do tego przedsięwzięciaSkontaktuj się z FlixBusem

W przypadku chęci zadania pytania albo podzielenia się wrażeniami z korzystania z usług FlixBusa warto skorzystać z formularza kontaktowego na stronie internetowej przewoźnika albo zadzwonić na numer telefonu +49 (0)30 300 137 300. Jest on dostępny przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.1/25

Opinie klientów o FlixBus w Polsce

, 19.02.2019   
Byłam w Puławach na przystanku 25 min. przed planowym odjazdem Flix -busa do Krakowa.Był wtedy dość silny wiatr więc schroniłam się do cukierni oddalonej o 10 m od przystanku i obserwowałam przyjeżdża ... Byłam w Puławach na przystanku 25 min. przed planowym odjazdem Flix -busa do Krakowa.Był wtedy dość silny wiatr więc schroniłam się do cukierni oddalonej o 10 m od przystanku i obserwowałam przyjeżdżające autobusy z okna, kiedy pozostało 5min. do odjazdu postanowiłam wyjść i oczekiwać na przystanku, autobus nie nadjeżdżał, kiedy było10 min. po czasie zadzwoniłam na informację,otrzymałam odpowiedź ,żebym zadzwoniła za 5min.,jeżeli autobus nie przyjedzie.Po moim kolejnym tel.pani w informacji w końcu zadzwoniła do kierowcy i okazało się ,że autobus jest już w Zwoleniu.Po analizie mojego czasu oczekiwania okazało się , że autobus był i nie był opisany jako Flix tylko Bp-tour,zupełnie w innych barwach i nie miał z boku opisu ,że ma kurs do Krakowa.Opis trasy znajdował się z przodu,co było nie widoczne z okien cukierni,a co najważniejsze odjechał co najmniej 5min.przed czasem,bo od 8;50 oczekiwałam już na przystanku.Chciałam pojechać następnym ,ale w informacji udzielono mi ,że nie mogę bo mój bilet jest nie ważny.Chcę nadmienić ,ze cała sytuacja miała miejsce w czwartek 14 .02.2019 i następny kurs nie był przepełniony ,wręcz przeciwnie.Chcę też zwrócić uwagę ,że często jeżdżę z Flix -busem tą trasą i podobna sytuacja nigdy nie miała miejsca, jeżeli Flix-bus we właściwy sposób załatwi tą sprawę podzielę się tym na forach internetowych..


, 18.02.2019   
Flixbus to zdecydowane dziadostwo w porównaniu do Polskiego Busa. Bilety drogie, bardzo drogie. Sugestia na bilecie o zajmowaniu "zielonych" miejsc to jakieś nieporozumienie. W drodze z Gdańska do War ... Flixbus to zdecydowane dziadostwo w porównaniu do Polskiego Busa. Bilety drogie, bardzo drogie. Sugestia na bilecie o zajmowaniu "zielonych" miejsc to jakieś nieporozumienie. W drodze z Gdańska do Warszawy przesiadłam się 3 razy, bo niektórzy pasażerowie mieli wyznaczone miejsca. Szkoda, że nikt nie pofatygował się o ich oznaczenie. WiFi w autobusie to kłamstwo. Limit użytkowania 30 minut to chyba jakiś żal. Do tego autobus ma być taki szybki i bezpośredni, a na jednej trasie potrafi zatrzymać się w 8 miejscach. W tym po dwa razy w jednym mieście, np. Gdańsk, Warszawa. Żenada. To moja ostatnia podróż... 😣


, 28.01.2019   
Autokar Płock warszawa który odjeżdża o 20.00 był opuźniony o 20 minut, okazało się że kierowca nie sprzedaje biletów (gdzie to jest napisane!?) a przez internet już nie da się kupić bilet, bo mają ... Autokar Płock warszawa który odjeżdża o 20.00 był opuźniony o 20 minut, okazało się że kierowca nie sprzedaje biletów (gdzie to jest napisane!?) a przez internet już nie da się kupić bilet, bo mają taki system. Poprostu zostawili mnie zimą w nocy na ulicę w obcym mieście. Kierowca nic nie zaproponował, żadnego wyjścia z sytuacji! Zamknął drzwi i nie chciał rozmawiać! Czekałem na ten bus dwie godziny! Brak fiskalnej kasy u kierowcy, brak telefonu dla kontaktu na stronie przewoźnika, tępy system gdzie nie można kupić bilet na autokar który jeszcze nawet nie przyjechał na dworzec. Okropna firma!


, 23.01.2019               
Polecam .Pełna kultura jazdy .Czyste autokary Korzystne ceny za przejazd


, 23.01.2019   
Przejazd Warszawa-Katowice - dramat. Zlikwidowali bezpośrednie połączenie. Cena wzrosła niebotycznie. Rażąca Niepunktualność. Kierowca rozmawia przez telefon podczas jazdy. Jak to ma być ten niemieck ... Przejazd Warszawa-Katowice - dramat. Zlikwidowali bezpośrednie połączenie. Cena wzrosła niebotycznie. Rażąca Niepunktualność. Kierowca rozmawia przez telefon podczas jazdy. Jak to ma być ten niemiecki Ordnung, z którym przewoźnik wykończył rodzimą konkurencję, to ja wolę jeździć z kurami na dachu jakiegoś rozklekotanego wehikułu w Kalkucie. Jeśli zależy wam na czasie w podróży, to poszukajcie alternatywy (w przypadku flixbusa nawet cena nie jest zachęcająca).


, 18.01.2019   
Tragedia. Dość regularnie podróżuję na trasie Warszawa-Katowice. Kilka lat temu korzystałem z usług Polskiego Busa, który być może idealny nie był, ale robił swoje wystarczająco dobrze i na tyle tanio ... Tragedia. Dość regularnie podróżuję na trasie Warszawa-Katowice. Kilka lat temu korzystałem z usług Polskiego Busa, który być może idealny nie był, ale robił swoje wystarczająco dobrze i na tyle tanio, że można było zaakceptować jego niedoskonałości. Ale pojawił się FlixBus, który Polskiego Busa wchłonął i wprowadził nowe zasady gry. Z początku niezauważalne, ale z czasem coraz bardziej "rewolucyjne". Poszły w górę ceny -- OK. Zmieniły się stacje docelowe (miast w Młocinach, autobus od pewnego momentu kończył drogę na dworcu Warszawa Zachodnia, ale cóż, skoro nie ma innego wyjścia...). Najciekawsze jednak przyszło niedawno, bodaj z początkiem roku 2019, mianowicie FlixBus wycofał wszystkie bezpośrednie połączenia Warszawy z Katowicami (!), przez co czas podróży wydłuża się co najmniej o godzinę i trwa obecnie minimalnie niecałej 6 godzin, a maksymalnie ponad 10 (!!), a do tego podniósł ceny tak bardzo, że podróż drugą klasą InterCity jest obecnie gratką nie lada. Słowem: dno i metr mułu. Po co przejmowali Polskiego Busa? Jeśli tylko po to, by pozbyć się konkurencji, to oczywiście cel został osiągnięty. Natomiast jeśli chodzi o pasażerów, to zyskali całą armię solidnie wkurzonych antyfanów, odbierając im wygodny środek transportu, z którego niejednokrotnie latami korzystali. Nie polecam, bo nie ma czego.


, 16.01.2019                   
Świetny przewoźnik, dobre ceny.


, 03.01.2019                   
jeźdżę Flixem w Polsce i za granicą i jeszcze nigdy się nie rozczarowałam:)


, 20.12.2018   
Dramat obsluga.


, 28.11.2018   
Żal mi tego że już nie ma polskiego busa ... to co oferuje flixbus to dno i wodorosty .... nie lubię Strasznie pociągów dlatego nimi jeździłam ale dziś chcąc kolejny raz jechać flixbusem zobaczyłam co ... Żal mi tego że już nie ma polskiego busa ... to co oferuje flixbus to dno i wodorosty .... nie lubię Strasznie pociągów dlatego nimi jeździłam ale dziś chcąc kolejny raz jechać flixbusem zobaczyłam co najmniej dwa razy większą cenę... zaaaa co niby? Autobus zawsze się spóźnia , obsługa to dramat, zimno w autobusie. Ostatnio zapłaciłam dodatkową kwotę za moje miejsce nagle okazało się że jest jeden mniej rząd i moje miejsce jest zupełnie gdzie indziej.... gdy zaczęłam sie kłócić to dopiero otrzymałam moje miejsce ale to jest kpina trudno jakoś przeżyje pociągi...

Twój email pozostanie ukryty. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe. *


Dziękujemy za Twój komentarz, Oczekuje on teraz na zatwierdzenie.
1/25

Oceń FlixBus

Drogi Użytkowniku, Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna. Napisz opinię na temat firmy autobusowej i podziel się z innymi swoimi doświadczeniami. Opisz swoje doświadczenia w sposób sprawiedliwy i z zachowaniem zasad netetykiety.

Twój email pozostanie ukryty. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe. *


Dziękujemy za Twój komentarz, Oczekuje on teraz na zatwierdzenie.
Możesz dodać tylko jeden komentarz dziennie.
Trusted shop
Aplikacja CheckMyBus
Darmowe pobieranie