Autobusy w Irlandii i nie tylko!

Znajdź i porównaj ceny oraz ofertę wszystkich firmy autokarowych na CheckMyBus

swap
Dorośli
1
Dzieci
0
Podróżujesz grupą?
Wypożycz autobus tutaj!
1378 Firm - 5 134 788 Połączeń
Najlepsze ofertyZaoszczędź średnio 70 %
Z myślą o TobieOferty z całego świata
Prosto i wygodnieWyszukaj jednym kliknięciem
Irlandia

Irlandia jest nazywana Zieloną Wyspą nie bez powodu. Ta kraina, składająca się z Republiki Irlandii oraz Irlandii Północnej, pełna jest pięknych krajobrazów, jezior i malowniczych nadmorskich miasteczek. Możesz wynająć łódkę i popłynąć w górę rzeki Shannon albo wybrać się na wycieczkę do Klifów Moher, jednego z wielu cudów natury jakie można znaleźć na zachodnim wybrzeżu Irlandii.

Irlandia jest znana nie tylko ze swoich krajobrazów, ale przede wszystkim z bogatej kultury posiadającej wielowiekową tradycję. Brú na Bóinne (czyli pałac Boyne) kryje starożytne grobowce, starsze nawet od Stonehenge i piramid w Egipcie. Nic dziwnego, ze miejsce to posiada status Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jeśli chcesz zobaczyć coś nowocześniejszego, Irlandzkie miasta będą dobrym celem podróży. Niezależnie czy udasz się do Cork, Limerick albo do stolicy, Dublinu nie będziesz się tam nudzić. Dublin jest znany z wielu parków i innych zabytków, z słynnym browarem w Arthura Guinnessa na czele. To właśnie tam, w St. James’s Gate produkuje się ten charakterystyczny trunek. Warto zaplanować swój wypad do Irlandii na marzec, bo właśnie wtedy Irlandczycy obchodzą swoje narodowe święto, Dzień św. Patryka. Ubrani na zielono mieszkańcy wychodzą z domów, śpiewają, tańczą i oglądają paradę 17 marca. Oczywiście, żadne święto nie może się obyć bez pinty Guinnessa albo szklaneczki irlandzkiej whisky. Dzień św. Patryka stał się ostatnio bardzo popularny na całym świecie i szczególnie hucznie celebruje się go w USA. Niepowtarzalne dziedzictwo kulturowe Irlandii można zobaczyć także odwiedzając Croke Park w Dublinie, największy stadion sportowy w Europie. Nie odbywają się tam tradycyjne zawody, jak mecze piłki nożnej itd. To arena przeznaczona dla typowo irlandzkich sportów, futbolu gaelickiego i hurlingu.

W Irlandii autokar jest bardzo popularnym środkiem transportu. Liczne firmy, jak Aircoach i Bus Éireann oferują dogodne połączenia pomiędzy największymi miastami, a także do mniejszych miasteczek. Poza tym mają one w swojej ofercie bardzo wygodne transfery z lotnisk w Dublinie, Shannon oraz Cork. Pomimo wyspiarskiego położenia, do Irlandii można także dotrzeć autokarem. Eurolines UK oferuje dogodne i niedrogie połączenia pomiędzy największymi miastami Irlandii i Wielkiej Brytanii, a także dalej na kontynent.


Miasta obsługiwane przez najwięcej linii autokarowych w Irlandii

Miasto
Ilość połączeń
Przewoźnicy
5
1
50
3
12
2
5
1
5
1
5
1
30
4
10
1
90
7
Miasto
Ilość połączeń
Przewoźnicy
4
1
77
3
27
2
11
2
10
1
10
1
14
2

Pozostałe przystanki autokarowe w Irlandii

Trusted shop
Aplikacja CheckMyBus
Darmowe pobieranie