Kto kupuje bilety autobusowe przez Internet w Polsce? Komunikat prasowy z 25 września 2018 r.
Najlepsze oferty Zaoszczędź średnio 70%
Z myślą o Tobie Oferty z całego świata
Prosto i wygodnie Wyszukaj jednym kliknięciem
Norymberga, 25 września 2018 r. – Nowe technologie, a w szczególności Internet, zmieniły nasze nawyki podróżowania. Wiele rzeczy stało się prostszych. Znajdowanie informacji o celach podróży, opinie turystów odwiedzających dane miejsca oraz porównywanie cen stało się nieodłącznym elementem planowania każdego wyjazdu. Dotyczy to nie tylko rezerwacji pokojów hotelowych oraz biletów lotniczych, ale także przejazdów autokarami.

Profil użytkownika "cyfrowego" autobusu

Według badań przeprowadzonych przez międzynarodową wyszukiwarkę połączeń autobusowych CheckMyBus, profil użytkownika z Polski, który kupuje przez Internet bilety na przejazdy autokarem odpowiada kobiecie w wieku od 25 do 34 lat, która mieszka w Katowicach, zazwyczaj podróżuje do Zakopanego i dokonuje zakupów między 18 a 21 za pośrednictwem smartfona.

Badanie pokazuje, że największy odsetek użytkowników, którzy kupują przez Internet bilety na przejazdy autokarem, ma od 25 do 34 lat (30% całości), podczas gdy podróżni w wieku od 18 do 24 lat stanowią 26% całości. Najmniejszą grupę stanowią osoby w wieku powyżej 65 lat, które stanowią tylko 5% kupujących.

Osoby kupujące bilety online mieszkają najczęściej w dużych miastach. Jedna trzecia z nich żyje w Warszawie, 10% w Krakowie, 7% we Wrocławiu, 4% w Poznaniu i 3% w Lublinie.

Według analizy, 52% użytkowników kupuje bilety za pośrednictwem smartfona, 44% komputera i tylko 4% wykorzystuje do tego tablet.

Rezerwacje biletów są najczęściej dokonywane między 18:00 a 21:00 – godziny te zazwyczaj zmieniają się zależnie od pory roku.

Trasy autobusowe z największą liczbą biletów sprzedanych online Według przeprowadzonych badań, najpopularniejsze trasy, po których poruszają się turyści kupujący bilety online, prowadzą z Warszawy oraz Katowic – dwóch największych ośrodków miejskich w Polsce. Podróżni wybierają przejazdy autobusowe do innych dużych miast, na lotniska oraz do miejscowości turystycznych. Trasy autobusowe z największą liczbą biletów sprzedanych online

Ceny podane na stronie www.checkmybus.pl w dniu 9.09.2018 dla podróży między 10.09.2018 a 15.09.2018.

Metodologia: Raport został przygotowany na podstawie analizy danych wyszukiwania przeprowadzonej na stronie www.checkmybus.pl pomiędzy 31.08.2017 a 31.08.2018.
O CheckMyBus Międzynarodowa wyszukiwarka połączeń autobusowych CheckMyBus dostarcza informacji o rozkładach jazdy i cenach w ponad 60 krajach, w czasie rzeczywistym. Uwzględniając ponad 1000 firm i miliony kursów każdego tygodnia, CheckMyBus oferuje dostęp do największej na świecie wirtualnej sieci autobusowej. Znajdź bilety autobusowe i więcej informacji na www.checkmybus.pl. Ściągnij naszą aplikację dla iOS lub Androida.
Kontakt dla prasy
CheckMyBus
Andreas Oswald
Karlstraße 9
90403 Norymberga
Tel: +49 911 310440 0
Fax: +49 911 310 440 99
E-Mail: press@checkmybus.com

W celu uzyskania dodatkowych informacji o najtańszych połączeniach autokarowych na całym świecie zachęcamy do odwiedzenia jednej z naszych osiemnastu stron internetowych: www.checkmybus.es, www.checkmybus.com, www.checkmybus.co.uk, www.checkmybus.de, www.fernbusse.de, www.checkmybus.fr, www.checkmybus.at, www.checkmybus.ch, www.checkmybus.it, www.checkmybus.pl, www.checkmybus.pt, www.checkmybus.com.br, www.checkmybus.com.mx, www.checkmybus.com.ar, www.checkmybus.cl, www.www.checkmybus.hr, www.checkmybus.cz, www.checkmybus.com.tr

Aplikacja CheckMyBus

Darmowe pobieranie

App Store
CheckMyBus App
Zamknij
GPDR CheckMyBus shield

Cenimy Twoją prywatność

Aby pokazać ci najlepsze oferty autobusowe, my i nasi partnerzy używamy technicznych, analitycznych i marketingowych plików cookie do personalizacji reklam. Zapamiętujemy twoje anonimowe dane, by zapewnić ci spersonalizowane doświadczenie.