Wiodąca wyszukiwarka połączeń autobusowych CheckMyBus otrzymała 1,4 milionów euro na inwestycje i szybszy rozwój.

Komunikat Prasowy - 31 lipca 2018

swap
Dorośli
1
Dzieci
0
Podróżujesz grupą?
Wypożycz autobus tutaj!
2094 Firm - 5 644 692 Połączeń
Najlepsze ofertyZaoszczędź średnio 70 %
Z myślą o TobieOferty z całego świata
Prosto i wygodnieWyszukaj jednym kliknięciem

Wiodąca wyszukiwarka połączeń autobusowych CheckMyBus otrzymała 1,4 milionów euro na inwestycje i szybszy rozwój.

Norymberga, Niemcy, 31 lipca 2018 r. – CheckMyBus, wyszukiwarka długodystansowych połączeń autobusowych ogłosiła zakończenie Serii A pierwszej rundy finansowania. Nowym wiodącym inwestorem została spółka Marchmont Ventures, która została utworzona przez byłego CEO oraz byłego CFO Marchmont Ventures – Hugo Burge’a oraz Alana Martina. Dołączyli oni do HOWZAT Partners, AngelGate oraz innych aniołów biznesu.

Od momentu rozpoczęcia działalności w 2013 r., utworzony w Norymberdze startup CheckMyBus stworzył unikalną platformę, która pozwala użytkownikom z całego świata porównywać ze sobą połączenia autobusowe na płaszczyźnie globalnej. CheckMyBus może pochwalić się największą na rynku liczbą prezentowanych przewoźników autobusowych oraz transferów lotniskowych, co przekłada się na miliony połączeń autokarowych, z których korzystają użytkownicy niemieckiej platformy, która w ciągu kilka lat zdobyła pozycję lidera.

Za nową inwestycją Marchmont Ventures stoją dwaj weterani rynku podróżniczego. Hugo Burge zasilił szeregi Chepflights osiemnaście lat temu, a przez ostatnie sześć lat pełnił jako inwestor funkcję CEO (dyrektor generalny) Momondo Group. Alan Martin pracował w tym okresie jako CFO (dyrektor finansowy) Momondo Group. Obaj uważają transport lądowy za olbrzymią szansę i niedokończony obszar biznesowy dla rynku podróżniczego.

„Za CheckMyBus stoi niesamowita historia – firmie udało im się zostać globalnym graczem na rynku autobusowym w bardzo krótkim czasie, do czego przyczynił się niewielki zespół ludzi, którego osiągnięcia oraz wkład w branżę są imponujące. Wierzymy, że ten obszar rynku kryje olbrzymi potencjał, co ma związek z celem, jaki zespół CheckMyBus sobie wyznaczył. Transport lądowy, a szczególne autokarowy, ustanawia nową granicę, do której możemy się zbliżyć wraz z innowacjami oraz usprawnieniami, które dała nam era cyfrowa. Z optymizmem patrzymy w przyszłość, aby pomóc CheckMyBus wyszukiwać połączenia szybciej, łatwiej oraz lepiej, a tym samym osiągnąć pozycję rynkowego lidera w tej ekscytującej branży.” – mówi Hugo Burge, współzałożyciel Marchmont Ventures.

Dzięki pomocy nowego inwestora CheckMyBus chce przyspieszyć swój rozwój oraz zwiększyć wydatki łożone na sam produkt, ale też marketing. Celem jest transformacja istotnej części rynku transportowego. Firma ma ambitną misję prezentowania połączeń transportowych z całego świata oraz różnych kategorii transportowych, przy jednoczesnym ograniczeniu utrudnień, z którymi muszą mierzyć się użytkownicy. Zważywszy na fakt, że blisko 90% rezerwacji przejazdów autobusowych jest nadal dokonywanych offline, wejście w erę cyfrową pokazuje olbrzymi potencjał wzrostu oraz możliwości wdrożenia usprawnień.

„Jest nam niezmiernie miło powitać na pokładzie Marchmont Ventures. Wiedza oraz doświadczenie Hugo i Alana zdobyte na odnoszeniu sukcesów z momondo oraz Chepflights, a także ich pasja i osobowość, będą ogromnym wsparciem dla CheckMyBus na drodze do osiągnięcia naszych celów. Wierzymy w transport lądowy – z szczególnym uwzględnieniem jego największego sektora, jakim jest transport autobusowy – oraz możliwości dotyczące rozwoju i zmian na rynku internetowym. Przed nami niesamowita przygoda, patrzymy z niemałą ekscytacją na drogę, którą podążamy wraz z inwestorami. Wierzymy w naszą misję związaną z włożeniem wkładu we wprowadzenie rynku autobusowego do ery cyfrowej oraz pomocą użytkownikom w znalezieniu najlepszych opcji transportowych.” – mówi Marc Hofmann, CEO CheckMyBus.


Pobierz:


O CheckMyBus

Międzynarodowa wyszukiwarka połączeń autobusowych CheckMyBus dostarcza informacji o rozkładach jazdy i cenach w ponad 60 krajach, w czasie rzeczywistym. Uwzględniając ponad 1000 firm i miliony kursów każdego tygodnia, CheckMyBus oferuje dostęp do największej na świecie wirtualnej sieci autobusowej. Znajdź bilety autobusowe i więcej informacji na www.checkmybus.pl. Ściągnij naszą aplikację dla iOS lub Androida.


O inwestorach

Marchmont Ventures skupia się na rozwijaniu kreatywnych rozwiązań w biznesie, sztuce, rzemiośle, ochronie dziedzictwa oraz zarządzaniu gruntami. Działalność spółki skupia się na funduszach inwestycyjnych skoncentrowanych na rozwoju i zwiększaniu możliwości, z szczególnym uwzględnieniem sektora cyfrowego, na którym może zostać zapewnione dodatkowe wsparcie. We wszystkich swoich projektach Marchmont Ventures stara się działać w długodystansowym ujęciu, co ma na celu budowę wartości i pracy blisko z inwestorami, którzy dzielą się swoim doświadczeniem oraz pasją do rozwoju przedsiębiorstw.

HOWZAT Partners to londyńsko-luksemburska spółka Venture Capital z międzynarodowym portfolio. Utworzony w 2006 r. fundusz skupia się na inwestowaniu w start-upy w początkowych fazach oraz w fazie Serii A. W celu uzyskania dodatkowych informacji zachęcamy oraz poznania menadżerów i trwających obecnie inwestycji zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.howzatpartners.com

AngelGate, to utworzony w szwajcarskim St. Gallen klub doświadczonych aniołów biznesu oraz przedsiębiorców inwestujących w modele biznesowe mające potencjał wzrostu, które zaprezentowały już swoją koncepcję rozwoju. Więcej informacji można znaleźć na www.angelgate.ch


Kontakt dla prasy

CheckMyBus GmbH
Andreas Oswald
Karlstraße 9
90403 Norymberga (Niemcy)
Tel: +49 911 310440 0
Fax: +49 911 310 440 99
E-Mail: presse@checkmybus.com

W celu uzyskania dodatkowych informacji o najtańszych połączeniach autokarowych na całym świecie zachęcamy do odwiedzenia jednej z naszych osiemnastu stron internetowych: www.checkmybus.com, www.checkmybus.es, www.checkmybus.com.br, www.checkmybus.co.uk, www.checkmybus.de, www.fernbusse.de, www.checkmybus.fr, www.checkmybus.at, www.checkmybus.ch, www.checkmybus.it, www.checkmybus.pl, www.checkmybus.pt, www.checkmybus.com.mx, www.checkmybus.com.ar, www.checkmybus.cl, www.www.checkmybus.hr, www.checkmybus.cz, www.checkmybus.com.tr

Trusted shop
Aplikacja CheckMyBus
Darmowe pobieranie