Autobusy w: Słowenia i nie tylko!

Znajdź i porównaj ceny oraz ofertę wszystkich firm autokarowych na CheckMyBus

calendar
Więcej opcji wyszukiwania
625 Firm - 1 994 653 Połączeń
Najlepsze ofertyPorównaj i zaoszczędź średnio 70 %
Najlepsze połączeniaDopasowane wyniki na całym świecie
Prosto i przejrzyścieWyszukaj jednym kliknięciem
Slovenia

Nadal szukasz kierunku podróży, który oferuje spokój, relaks, bogatą florę i faunę? W takim razie Słowienia to idealny wybór dla Ciebie. Prawie 36 procent tego kraju stanowią chronione rezerwaty przyrody. Znajdziesz tu trzy regionalne parki, 52 rezerwaty naturalne, 44 obszary chronionego krajobrazu czy aż 286 siedlisk flory i fauny ochranianych w ramach programu Natura 2000.

Wspinacze i narciarze z całego świata doceniają tutejsze zbocza Alp Julijskich, Dynarskich czy też pasma Kamnik-Savinja i Karavanke. Najwyższa góra w Słoweni sięga 2,864 m.n.p.m, jest to Triglav,zlokalizowany w rezerwacie przyrody UNESCO noszącym taką samą nazwę. Słowenia ma też na niewielkiej przestrzeni dostęp do Adriatyku, gdzie na turystów czekają żwirowe plaże i krystalicznie czysta woda. Najpiękniejsze wodne widoki w kraju znajdują się jednak na rzece Soča i Jeziorze Bled. W samym centrum tafli wymiarach 2,1 na 1,4 kilometra ukazuje się Wyspa Bled. Można się na nią dostać tradycyjnymi drewnianymi łódkami, a na miejscu znajdziemy ruiny średniowiecznego kościoła Maryi Dziewicy. Jedno z najbardziej popularnych miast w kraju, oprócz stolicy - Ljubljany, to stare portowe miasto Piran.

Znajdując się w sercu Europy, Słowenia ma szansę skorzystać z dobrej i wciąż rozwijającej się infrastruktury drogowej, a tym samym z europejskiej sieci autobusowej. Międzynarodowi operatorzy, m.in. FlixBus, Crnja Tours, Pantourist czy Go Opti przewiozą Cię z okolicznych krajów - Włoch, Austrii, Chorwacji czy Niemiec do miast takich jak Ljubljana czy Maribor oraz do kurortów sportowych w Słowenii.


Miasta obsługiwane przez najwięcej linii autokarowych w: Słowenia

Miasto
Ilość połączeń
Przewoźnicy
5
2
8
2
Miasto
Ilość połączeń
Przewoźnicy
6
3
1
1