Autobusy w: Grecja i nie tylko!

Znajdź i porównaj ceny oraz ofertę wszystkich firm autokarowych na CheckMyBus

calendar
Więcej opcji wyszukiwania
625 Firm - 1 662 739 Połączeń
Najlepsze ofertyPorównaj i zaoszczędź średnio 70 %
Najlepsze połączeniaDopasowane wyniki na całym świecie
Prosto i przejrzyścieWyszukaj jednym kliknięciem
Grecja

Grecja – Myśląc o tym kraju wyobrażamy sobie turkusowe morze, antyczne ruiny, biało-niebieskie domki, ouzo czy wyluzowanych mieszkańców - czyż nie? Klimat śródziemnomorski z jego gorącymi latami i nieskończonym wyborem plaż czynią ten kraj niezwykle atrakcyjnym w oczach turystów spragnionych koktajli i drinków nad basenem. Trzeba jednak mieć na uwadze, że około 78 procent terenu Grecji to obszary górzyste. Wiedzieliście o tym? Dlatego warto udać się do tego kraju na atrakcyjne trasy górskie. Nie zapominaj też o pozostałościah antycznych cywilizacji, których sekrety można poznać na stanowiskach archeologicznych w całej Grecji. Ruiny mają niesamowite historie do opowiedzenia!

Jednym z najczęściej fotografowanych miejsc turystycznych jest ateński Akropol, który nie wymaga wielkiej reklamy - to nasz obowiązek turysty. Spośród greckich wysp Kreta jest wysunięta najbardziej na południe. Najpopularniejsze są na niej miasta i plaże Chersoneses, Rethymnon, Chania oraz w pobliżu Heraklionu. Plaża Vai na wschodzie wyspy robi wrażenie, jako że sporwadzono na nią setki palm, warto też odwiedzić Smariá Gorge. Na wyspie Rodos poznasz tajemnicę słynnego Kolosa Rodyjsiego, jednego z siedmiu cudów świata i okolicznych atrakcji. Na archipelagu Cyklad znajdują się piękne wyspy Santorini, Mykonos, Paros czy Naxos - popularne wśród imprezowiczów czy noworzeńców. Charakterystyczna biało-niebieska zabudowa, spadziste konstrukcje domów, baseny infinity oraz hotele położone wprost nad urwiskami dodają tym miejcom uroku i romantyzmu. Dla kontrastu, wyspu Jońskie czyli m.in. Korfu i Zakynthos mają w sobie niemalże włoski charakter - drzewa piniowe i żwirowe plaże to tutaj! Która spośród 3,054 greckich wysp przemawia do Ciebie najbardziej?

Przewoźnicy Eurolines, Autokar Polska czy AGAT prowadzą kursy z Polski lub Niemiec do Grecji. Z pomocą CheckMyBus łatwo porównasz ceny i rozkłady jazdy autobusów. Rezerwuj z domu, lub już podczas wycieczki, aby uzyskać najlepsze ceny.


Miasta obsługiwane przez najwięcej linii autokarowych w: Grecja

Miasto
Ilość połączeń
Przewoźnicy
2
1
6
2
2
1
3
1
Miasto
Ilość połączeń
Przewoźnicy
2
1
10
2
5
1
3
1
6
2