Autobusy w: Chorwacja i nie tylko!

Znajdź i porównaj ceny oraz ofertę wszystkich firm autokarowych na CheckMyBus

calendar
Więcej opcji wyszukiwania
625 Firm - 1 662 739 Połączeń
Najlepsze ofertyPorównaj i zaoszczędź średnio 70 %
Najlepsze połączeniaDopasowane wyniki na całym świecie
Prosto i przejrzyścieWyszukaj jednym kliknięciem
Chorwacja

Chorwacja otoczona jest przez Słowenię, Węgry, Bośnię i Herzegowinę, Czarnogórę i Morze Adriatyckie. Od czasu przemian politycznych w tym rejonie, jest ona szanowanym członkiem UE, NATO, WTO i ONZ - co czyni Chorwację ważnym podmiotem w regionie. Poza aspektami ekonomicznymi, kraj ten znany jest z krystalicznie czystych żwirowych plaż o gamie kolorystycznej od turkusu po granat. Jednak zalety tych plaż to nie tylko piękne widoki, większość z nich posiada certyfikat “Błękitnej Flagi” oznaczający wysoką jakość i czystość wody.

Jeśli mówimy o zaletach urlopowych Chorwacji, publikacja znana jako “World Tourism Barometer” prezentuje ten kraj na 18. miejscu rankingu. Najbardziej cenione są nadmorskie atrakcje na wyspach Krk, Brač i Hvar, jak również Split w Dalmacji. Na północy, w regionie Istria, znajdziemy miasteczka Pula, Umag, Porec, Rovinj czy Rabac, które przypominają włoskie miejscowości pełne drzew oliwnych, cyprysów i drzew piniowych. Słynny Dubrovnik w południowej Dalmacji to punkt obowiązkowy wizyty w Chorwacji - to miejsce gości międzynarodową śmietankę towarzyską, drogie jachty i niezmiennie cieszy się opinią jednego z najpiękniejszych miejsc w obszarze Morza Śródziemnego. Miasto otoczone jest prawie dwumetrowym murem o szerokości do 6 metrów, który jest dostępny do zwiedzania przez turystów. Oprócz atrakcji nadmorskich, na prowincji również znajdziemy piękne miejsca. Warto udać się nad "Czerwone Jezioro" nieopodal Imotski, do “Niebieskich Jaskinii” na wyspie Biševo lub wodospadów w Parku Narodowym Jeziora - gdzie kręcone były sceny do filmów z Winnetou.

W szczególności północne regiony Chorwacji są łatwo dostępne autobusem z Niemiec, Austrii czy Szwajcarii - zajmuje to kilka godzin. Niezależnie czy wybierzesz Istrię, Dalmację (północną, środkową, południową), międzynarodowi i lokalni przewoźnicy tacy jak: FlixBus, Crnja Tours, Eurolines czy Autotrans dowiozą Was na plaże, do miast i na tereny pełne atrakcji turystycznych.


Miasta obsługiwane przez najwięcej linii autokarowych w: Chorwacja

Miasto
Ilość połączeń
Przewoźnicy
40
4
79
4
63
5
39
3
41
3
30
3
55
5
34
2
42
4
68
5
Miasto
Ilość połączeń
Przewoźnicy
179
7
49
4
168
8
29
2
98
7
76
4
30
3
34
4
63
6
75
5
53
5
132
8
285
7