calendar
Więcej opcji wyszukiwania
541 Firm - 1 113 630 Połączeń

Autobusy w Danii i nie tylko!

Znajdź i porównaj ceny oraz ofertę wszystkich firmy autokarowych na CheckMyBus

Dania

Jeśli ktoś sądzi, że piaszczyste plaże i malownicze kurort można znaleźć tylko na południu, ten zapewne nigdy nie był w Danii. Na jej wybrzeżu znajdziemy jedne z ostatnich dzikich plaż w Europie i inne spektakularne krajobrazy, jak białe klify Møn albo Skagen i Aalborgmalownicze wioski rybackie w Północnej Jutlandii. Dzięki małemu kątowi padania promieni słonecznych, panuje w nich bardzo romantyczna atmosfera.

Dania to nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy, jedne z najciekawszych w Europie. To także wspaniałe miasta i Kopenhaga nie jest tu wyjątkiem. Żeby poczuć odrobinę królewskiego blichtru, odwiedź koniecznie pałac Amalienborg, dom Duńskiej Rodziny Królewskiej. Ten zespół pałacowy składa się z dwóch identycznych budynków w stylu rokoko. Nie możesz też pominąć Designmuseum Danmark, posiadającego w swych zbiorach wspaniałą kolekcje sztuki użytkowej ze Skandynawii. Żeby się trochę rozerwać, warto na dzień opuścić miasto i udać się do Legolandu, parku rozrywki, w którym wszystko jest zbudowane z klocków LEGO. Nie można też przegapić katedry w Roskilde, na wyspie Zelandia. To właśnie ona jest pierwowzorem wielu ceglanych budynków na północy Europy. Dobrym pomysłem będzie też krótki wypad do Aarhus, które jest uznawane za najszczęśliwsze miejsce na Ziemi. Zapewne z powodu bliskości wybrzeża, malowniczych fiordów i bogatej spuścizny kulturowej po Wikingach.

Dania znajduje się w rozkładach jazdy wielu firm autobusowych, dzięki czemu nie ma problemów ze znalezieniem tanich biletów autokarowych z wielu europejskich miast. Przewoźnicy tacy jak Eurolines Niemcy, FlixBus i Swebus oferują wiele dogodnych połączeń. Sprawdź połączenia autokarowe do Danii na CheckMyBus i już teraz zarezerwuj swoją skandynawską przygodę!

Popularne linie autokarowe w Danii

Połączenia autobusowe (Dania)

  Miasta obsługiwane przez najwięcej linii autokarowych w Danii

  Miasto
  Ilość połączeń
  Przewoźnicy
  989
  12
  417
  8
  377
  7
  338
  7
  300
  5
  262
  5
  298
  3
  201
  2
  Miasto
  Ilość połączeń
  Przewoźnicy
  118
  5
  167
  2
  180
  1
  179
  1
  78
  1
  48
  2