calendar
Więcej opcji wyszukiwania
541 Firm - 1 388 147 Połączeń

Autobusy w Belgii i nie tylko!

Znajdź i porównaj ceny oraz ofertę wszystkich firmy autokarowych na CheckMyBus

Bruksela

Z trzema oficjalnymi językami, intrygującymi tradycjami i położeniem w centrum Europy, Belgia to bardzo ciekawe, choć często niedoceniane miejsce. Będąc siedzibą instytucji Unii Europejskiej i NATO, Królestwo Belgii jest ważnym punktem na politycznej mapie Europy i Świata. W przeszłości też było o tym kraju głośno, chociażby przy okazji pamiętnej bitwy pod Waterloo. Warto odwiedzić średniowieczne miasta Gandawa i Brugia, a także nowoczesne metropolie jak Bruksela, żeby poznać urok prawdziwej Belgii.

Bruksela jest obowiązkowym przystankiem podczas podróży do Belgii. Zabytki takie jak Grand Place, Katedra św. Michała i św. Guduli, Atomium i sikający chłopczyk, Manneken Pis, sprawiają, że stolica Belgii należy do najchętniej odwiedzanych miast. Miłośnicy średniowiecznej architektury i atmosfery powinni udać się do Brugii. Jest to jedno z najlepiej zachowanych historycznych miast na świecie. Nic wiec dziwnego, że znalazło się na liście Światowego dziedzictwa UNESCO. W Belgii jest też więcej miejsc do zobaczenia. Chociażby Sukiennice w Gandawie, dzwonnica w Namur lub katedra w Tournai. Jeśli po zwiedzaniu pragniesz się zrelaksować, zrobisz to bez problemy w jednym z maleńkich barów. Nie zapomnij skosztować belgijskiej czekolady i napić się piwa.

Ponieważ Belgia znajduje się w sercu Europy, znalezienie dogodnego połączenia autobusowego jest dziecinnie proste. Firmy przewozowe Flibco, FlixBus i Eurolines oferują tanie bilety na połączenia do i z Belgii. CheckMyBus pomoże Ci znaleźć najlepszą ofertę i zaplanować podróż autokarem do Królestwa Belgii.


Miasta obsługiwane przez najwięcej linii autokarowych w Belgii

Miasto
Ilość połączeń
Przewoźnicy
2909
28
2043
22
1526
18
1099
14
582
7
221
3
192
4
132
4
Miasto
Ilość połączeń
Przewoźnicy
145
3
108
1
63
3
61
2
60
2
47
1
45
1